کسب و کار

قیمت بیت کوین زیاد است

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در روز جمعه با عبور از نقطه حساسی، به بیش از یک‌تریلیون دلار رسید و موجب شگفتی برخی از طرفدارانش شد. در این بین، اتریوم، دومین رمزارز بزرگ دنیا، نیز رکوردهای قیمتی پیشین خود را شکست.

ایلان ماسک، مدیر شرکت بزرگ تسلا، یکی از طرفدار اصلی رمزارز می‌باشد و در توییتی بیان کرد: «پول صرفا داده‌ای می‌باشد که ما را از زحمت مبادله‌ی کالا‌به‌کالا رها می‌کند و آن داده مانند هر داده‌ی دیگر در‌معرض تأخیر و خطا قرار دارد. سیستم به‌گونه‌ای تغییر می‌کند که این دو مشکل را به‌حداقل می‌رساند.» درادامه‌ی ایلان در جواب تویت یکی از کاربران که گفته بود طلا از بیت کوین و پول نقد بهتر است، ادامه داد: «‌بیت کوین و اتریوم زیاد به‌نظر می‌رسند.»

روز جمعه، بیت کوین با قیمت کمتر از 54 هزار دلار معامله می‌شد تا آنکه با رسیدن به نقطه‌ی جدید، به بیش از 55 هزار دلار رسید. گفتقابل ذکر است، این ارز دیجیتال در روز شنبه نیز با قیمت بیش از 57 هزار دلار داد و ستد می‌شد. قیمت بیت کوین در طی شش ماهی که گذشت، 350 % افزایش یافته است.

ارز دیجیتال اتریوم نیز با ثبت بهره‌ی هفتگی 12 % و رسیدن به قیمت 2040٫62 دلار، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. این در حالی می‌باشد که روز شنبه اتریوم با قیمت 1996 دلار معامله می‌شد.

افزایش شدید قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به دلیل استفاده آن به‌ وسیله‌ی سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ صورت گرفته است. بانک نیویورک ملون آمریکا در این باره گفته است که در این ماه وارد این حوزه می‌شود. کمپانی تسلا نیز اوایل سال میلادی جاری، بیت کوین را به ترازنامه‌های مالی خود اضافه کرده و گفته بود که از آن برای پرداخت‌ها پشتیبانی می‌کند. همین امر باعث توجه بیشتر به رمزارزها شده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا