اقتصادکسب و کارواردات و صادرات

افزایش 4 تا 10 برابر هزینه های حمل کانتینر با کشتی

براساس گزارشات منتشر شده به دلیل افزایش سفارش برای حمل و نقل دریایی در برخی کشورها، هزینه حمل و نقل دریایی زیاد شده است. به طوری که در پی افزایش تقاضا از سوی مشتریان آمریکایی هزینه حمل یک کانتینر 40 فوتی از چین به آمریکا روی کشتی به 20 هزار دلار رسیده است.

درواقع به دلیل نزدیک شدن به فصل خرید در آمریکا، شرایط برای بالا رفتن قیمت حمل و نقل کانتینر در دریا بیشتر فراهم شده است. با اینکه پیشتر انتظار میرفت با شیوع نوع دلتای کرونا نه تنها قیمت ها افزایش نیابد بلکه روندی نزولی نیز در پیش گیرد.

البته لازم به ذکر است که همین روند در برخی کشورها شاهد هستیم اما سرمایه داران چینی شرایط را در جنوب این کشور برای بالا رفتن قیمت ها فراهم کرده و در حال استفاده از حمل و نقل دریایی با کانتینر برای ارسال هر چیزی از تجهیرات باشگاه های ورزشی گرفته تا قطعات یدکی خودرو و قطعات الکترونیکی میباشند.

فیلیپ داماس ، مدیر عامل موسسه مشاوره کشتیرانی دروری، در این رابطه بیان کرده است: تمام این عوامل موجب شده تا شاهد عرضه محدود خدمات حمل و نقل دریایی از سوی شرکت های کشتیرانی در جهان باشیم و آنها بتوانند برای بردن کانتینرها 4 تا 10 برابر قیمت ها را افزایش بدهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا