کسب و کار

احداث متروهای برون شهری

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه آیین افتتاح ایستگاه‌های مترو اقدسیه و مرزداران بیان کرد، شهرداری تهران و شرکت مترو توانستند آخرین حلقه خط ۳ مترو که ایستگاه اقدسیه می‌باشد را به بهره‌برداری رسانده و این خط را تکمیل کنند. خط ۶ مترو را نیز به 4 فاز تقسیم شده که امروز ایستگاه مرزداران که یک ایستگاه پر مسافر است و امکان جذب روزانه 35 هزار مسافر را دارد، به بهره‌برداری رسید.

اسلامی با تاکید بر اینکه خطوط مترو هم در داخل شهر تهران و هم در حومه یکی از نیازهای مهم مردم است، به احداث متروی برون شهری اشاره کرد و ادامه داد، وزارت راه و شهرسازی خط مترو به سمت هشتگرد را احداث کرده است اما قطارها با فاصله زمانی زیادی در این خط حرکت می‌کنند. سیگنالینگ این خط تمام شده و به زودی افتتاح خواهد شد، در نتیجه شهرداری و شرکت متروسازی، زمان حرکت این مسیر را به حداقل نیم ساعت برسانند که مردم عزیز هشتگرد بتوانند از ظرفیت مترو به شکل مطلوب بهره‌مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد، با آقای حناچی تفاهم‌نامه‌ای امضا شده تا با یک کار مشترک و سریع خط متروی پرند را تکمیل کنیم تا علاوه بر قطار حومه‌ای که روزانه ۱۳ تا ۱۴ رام به پرند اعزام دارد، بتوانیم با تکمیل و بهره‌برداری از متروی پرند، مردم عزیز پرند را نیز از نعمت حمل و نقل با مترو بهره‌مند کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تمام خطوط متروی برون شهری با سرمایه گذاری داخلی وزارت راه و شهرسازی از منابع شرکت شهرهای جدید احداث می‌گردد، به متروی پردیس نیز اشاره کرد و ادامه داد، تفاهم‌نامه اولیه احداث متروی پردیس نیز به امضا رسیده و طراحی‌های مقدماتی این خط صورت گرفته است. هماهنگی با سازمان محیط زیست در دست اقدام می‌باشد که بتوانیم مسیر را نهایی کرده و خط بدون معارض باشد. عملیات اجرایی پس از نهایی شدن پیمان به زودی آغاز خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا