کسب و کار

احداث متروهای برون شهری

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه آیین افتتاح ایستگاه‌های مترو اقدسیه و مرزداران بیان کرد، شهرداری تهران و شرکت مترو توانستند آخرین حلقه خط ۳ مترو که ایستگاه اقدسیه می‌باشد را به بهره‌برداری رسانده و این خط را تکمیل کنند. خط ۶ مترو را نیز به 4 فاز تقسیم شده که امروز ایستگاه مرزداران که یک ایستگاه پر مسافر است و امکان جذب روزانه 35 هزار مسافر را دارد، به بهره‌برداری رسید.

اسلامی با تاکید بر اینکه خطوط مترو هم در داخل شهر تهران و هم در حومه یکی از نیازهای مهم مردم است، به احداث متروی برون شهری اشاره کرد و ادامه داد، وزارت راه و شهرسازی خط مترو به سمت هشتگرد را احداث کرده است اما قطارها با فاصله زمانی زیادی در این خط حرکت می‌کنند. سیگنالینگ این خط تمام شده و به زودی افتتاح خواهد شد، در نتیجه شهرداری و شرکت متروسازی، زمان حرکت این مسیر را به حداقل نیم ساعت برسانند که مردم عزیز هشتگرد بتوانند از ظرفیت مترو به شکل مطلوب بهره‌مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد، با آقای حناچی تفاهم‌نامه‌ای امضا شده تا با یک کار مشترک و سریع خط متروی پرند را تکمیل کنیم تا علاوه بر قطار حومه‌ای که روزانه ۱۳ تا ۱۴ رام به پرند اعزام دارد، بتوانیم با تکمیل و بهره‌برداری از متروی پرند، مردم عزیز پرند را نیز از نعمت حمل و نقل با مترو بهره‌مند کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تمام خطوط متروی برون شهری با سرمایه گذاری داخلی وزارت راه و شهرسازی از منابع شرکت شهرهای جدید احداث می‌گردد، به متروی پردیس نیز اشاره کرد و ادامه داد، تفاهم‌نامه اولیه احداث متروی پردیس نیز به امضا رسیده و طراحی‌های مقدماتی این خط صورت گرفته است. هماهنگی با سازمان محیط زیست در دست اقدام می‌باشد که بتوانیم مسیر را نهایی کرده و خط بدون معارض باشد. عملیات اجرایی پس از نهایی شدن پیمان به زودی آغاز خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا